Powieści fantasy

Stephenie Meyer (https://www.taniaksiazka.pl/autor/stephenie-meyer) to niepozorna kobieta, która ma na swoim koncie najlepsze powieści fantasy ostatnich czasów, dedykowane w głównej mierze młodym czytelnikom. Chociaż nie można powiedzieć, że w jej powieściach dorośli nie znajdą nic dla siebie. Autorka tak genialnie dobiera bohaterów, że każdy czytelnik, który lubi taki gatunek będzie doskonale bawił się przy takich książkach. Jej saga “Zmierzch”, która składa się z czterech książek – “Zmierzch”, “Księżyc w nowiu”, “Zaćmienie” i “Przed świtem” – to numer jeden, jeżeli chodzi o świat wampirów. Od wielu lat można już spotkać te książki na rynku w nowych wydaniach, które ludzie pomału zaczynają już kolekcjonować dla przyszłych pokoleń. Wiele osób dorosłych może przypomnieć sobie jeszcze kiedy te powieści po raz pierwszy pokazały się na rynku. Warto wspomnieć, że Stephanie Meyer z okazji dziesięciolecia wydania sagi wydała 442 stronicową powieść o tytule “Life & Death: Twilight Reimagined”. Jej premiera miała miejsce 6 października 2015. Była to nie lada gratka dla wszystkich fanów Belli i Edwarda. Oprócz “Zmierzchu” Meyer ma na swoim koncie także “Drugie życie Bree Tanner” – bohaterce, która występowała już również w “Zaćmieniu”. Warto poznać wszystkie książki, jakie Meyer ma na swoim koncie.

Część pierwsza

Bella Swan przyjeżdża do swojego ojca. Od tej pory nie będzie tu tylko spędzała wakacji, ale zamieszka tu na stałe. Musi odnaleźć się w nowym liceum, gdzie na szczęście w miarę szybko poznaje jakieś koleżanki. Może nie jest to dla niej idealne towarzystwo, ale Bella cieszy się, że nie siedzi sama w kącie. Pewnego dnia w oko wpada jej Edward Cullen i od tego momentu dziewczyna nie może o nim zapomnieć. W szczególności, że i Edward często spogląda na dziewczynę. Tylko, że coś jest z nim nie tak. Tajemniczy przystojniak, który potrafi zniknąć w mgnieniu oka bardzo jej się podoba, ale również wzbudza w niej pewien niepokój.

Część druga

Bella jest razem z Edwardem. Doskonale wie kim jest Edward, ale zaakceptowała fakt, że jej ukochany jest wampirem. Dziewczyna obchodzi 18 urodziny. Podczas przyjęcia w domu rodzinnym Edwarda dochodzi do nieprzyjemnego zdarzenia. Dziewczyna rozcina sobie palce, a na widok krwi siostra Edwarda rzuca się na dziewczynę. Chłopak ma dość. Chce chronić ukochaną i wie, że wyjazd całej rodziny z dala od Belli będzie dla niej najlepszy. Dziewczyna jest załamana tym, że jej ukochany tak nagle zniknął z Forks zostawiając ją samą bez słowa wyjaśnienia.

Książka zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com