Ludzie i wampiry

Stephenie Meyer z www.taniaksiazka.pl jest autorką o której już od bardzo dawna jest głośno. W końcu to ona jest autorką bestsellerowej sagi “Zmierzch”, która już od wielu lat cieszy się wielką popularnością. Jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że pisarka nigdy w życiu nie zamierzała pisać, to można być zdziwionym, iż książki odniosły tak ogromny sukces. Zanim Meyer wzięła się za pisanie, to pracowała jako recepcjonistka w firmie handlującej nieruchomościami. Trzeba przyznać, że jest to zawód w zupełności nie związany z pisaniem. Może na wpływ ścieżki życiowej miało wybór jej wykształcenie. Otóż Stephanie Meyer uczęszczała do liceum Chaparral High School w Scottsdale. Ukończyła Brigham Young University w Provo w stanie Utah, gdzie ukończyła wydział literatury angielskiej.  O jej życiu prywatnym nie wiadomo wiele. Jedynie tyle, że ma męża i trójkę synów, a na dodatek jest mormonką.Należy do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Jej wiara polega na tym, że nie pije ona alkoholu ani innych napojów, które mogą zakłócać zdolność wyrażania wolnej woli. W swoim dorobku oprócz wspomnianej już sagi na koncie ma “Słońce w mroku”, “The soul”, “Chemik, “Intruz”, Przewodnik po sadze Zmierzch” i jeszcze wiele innych książek. Jest to jedna z najbardziej zdolnych autorek, która na pewno jeszcze nie raz udowodni wszystkim na co ją stać.

“Zmierzch”

Główną bohaterką powieści jest Isabella Swan, która do tej pory mieszkała z matką. W związku z tym, że jej matka zamierza rozpocząć podróżowanie ze swoim nowym partnerem, Isabella zmuszona jest do przeprowadzki do ojca. Zmiana życia na zupełnie nowe jest dla niej ciężka. Nie jest łatwo bowiem odnaleźć się w miejscu, gdzie wszyscy mają już jakichś znajomych, a ona jest zupełnie sama. Dziewczyna jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że ta przeprowadzka tak mocno zmieni jej całe życie.

Czy mogła być pewna, że zakocha się z wzajemnością w mężczyźnie, który stanowi zagrożenie dla ludzkości? W mężczyźnie, który jest starszy od wielu doskonale jej znanych ludzi, ale wyglądem przypomina młodego chłopaka? Czy Isabella, w skrócie nazywana Bellą, zakocha się w wampirze? Bohaterka na pewno nie tego się spodziewała. Ale w końcu w książkach wszystko jest możliwe, dlatego warto spojrzeć co też jeszcze można przeczytać w powieści “Zmierzch” oraz w kolejnych tomach tej sagi. Na podstawie tych książek zostały nakręcone w czasie późniejszym filmy, które sprawiły, że w lepszy sposób można było wyobrazić sobie całą akcję. Ta saga to prawdziwe mistrzostwo dla młodych i starszych ludzi.

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com