O życiu autorki

Amerykańska pisarka urodziła się 24 grudnia 1973 w Hartford. Dorastała w Arizonie z pięciorgiem swojego rodzeństwa. Ukończyła liceum Chaparral High School w Scottsdale oraz Uniwersytet Brighama Younga. Razem z kochającym mężem Christinem mają trzech synów. Swój debiut literacki przypieczętowała ogromnym sukcesem. A wszystko dzięki niezwykłemu snowi, który był inspiracją do najpopularniejszej historii o wampirach. Autorka spisała go, a potem postanowiła stworzyć książkę. Kiedy efekt wydał jej się zadowalający podpisała umowę ze spółką Little, Brown and Company. Nie miała pojęcia, jak wielką popularnością będą cieszyć się przygody Belli oraz Edwarda. “Zmierzch” został wydany w 2005 roku. Po wyjściu książki na rynek każda młoda dziewczyna chciała zakochać się w wampirze i żyć wiecznie. Stephenie Meyer sprzedała prawa do ekranizacji, która również cieszyła się powodzeniem. Główne role w filmie zagrali Kristen Stewart i Robert Pattinson.

Zmierzch

Młoda Bella Swan przeprowadza się z dużego miasta do małego miasteczka Forks. Postanowiła zamieszkać ze swoim ojcem komendantem miejscowej policji, aby pozwolić matce spełniać marzenia. Dziewczyna jest spokojna i nie szuka kontaktów z rówieśnikami. Wszystkie jej zmysły przykuwa jednak przystojny Edward Cullen, który traktuje ją jak robaka. Bella nie rozumie czym tak bardzo podpadła chłopakowi, ale wkrótce okazuje się, że nie jest on takim zwyczajnym nastolatkiem. Całe miasteczko plotkuje o jego rodzinie i nikt dokładnie nie wie kim są Cullenowie. Bella nie boi się jednak zagrożenia, pragnie podjąć każde ryzyko byle tylko być bliżej chłopaka.

Stephenie Meyer zyskała popularność dzięki tej powieści, ponieważ jej fabuła to spełnienie marzeń każdej dziewczyny. Bohaterowie są tajemniczy, a akcja pędzi poprzez strony powieści. Pojawiły się również kolejne tomy: “Księżyc w nowiu”, “Zaćmienie” oraz “Przed świtem”.

Intruz

Autorka wydała jednotomową powieść z gatunku science fiction. Opowiada ona o Ziemi, nad którą kontrolę sprawują obcy zwani duszami. Ostatni ludzie muszą walczyć codziennie o życie tworząc małe kolonie w bezpiecznych obszarach. Melanie – młoda kobieta, która chroni swojego brata, zostaje schwytana. Do jej ciała wprowadzona zostaje dusza Wagabundy. Obie starają się pozbyć siebie nawzajem, ale po pewnym czasie odkrywają, że powinny dojść do porozumienia, jeśli chcą pomóc najbliższym. Dusza decyduje się opuścić swoich przełożonych, żeby wybrać się w trudną podróż do ostatnich ludzkich krewnych Melanie. Jej serce zaczyna poznawać ludzkie uczucia, chociaż głowa nie chce się z tym pogodzić.

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com